Jak mít dlouhé vlasy?

17. října 2010 v 21:23 | Slečna |  krása

Mít dlouhé, krásné a zdravé vlasy není tak obtížné. Nevyžaduje to drahé přípravky, neustálé návštěvy kadeřníka, ani polykání hrstí drahých vitamínů. Chce to jen vzít rozum do hrsti a obrnit se trpělivostí. Rady ohledně pěstování extra dlouhých vlasů- myslí se do pasu, k bokům a dále - nejsou ani tak záležitostí toho, co dělat, jako spíše toho, co nedělat…Pokud jste se pro dlouhé vlasy rozhodli, právě pro vás je určeno následujících 20 rad.

 Ještě než přejdeme k obecným doporučením, je dobré si uvědomit, že každý z nás je neopakovatelnou individualitou. Každý  má svou hranici délky, typ vlasů, nese si zkrátka sebou svou genetickou výbavu, se kterou nemůže nic dělat. Stejně tak je dobré, ještě než s pěstěním začneme, zamyslet se nad problémy, které s našimi vlasy souvisejí. Zda příliš nepadají, nejsou-li extrémně suché, či jinak nemocné. Tyto signály ukazují na zdravotní komplikace, který vyžadují pomoc a radu zkušeného lékaře a nevyřeší je ani následující rady.

Ještě než přejdeme k obecným doporučením, je dobré si uvědomit, že každý z nás je neopakovatelnou individualitou. Každý  má svou hranici délky, typ vlasů, nese si zkrátka sebou svou genetickou výbavu, se kterou nemůže nic dělat. Stejně tak je dobré, ještě než s pěstěním začneme, zamyslet se nad problémy, které s našimi vlasy souvisejí. Zda příliš nepadají, nejsou-li extrémně suché, či jinak nemocné. Tyto signály ukazují na zdravotní komplikace, který vyžadují pomoc a radu zkušeného lékaře a nevyřeší je ani následující rady.

1.    První krok je zároveň tím nejtěžším. Je nutné začínat se zdravými vlasy. Je potřeba ustřihnout každý centimetr poškozených vlasů. A od té chvíle je třeba také změnit chování -a začít s vlasy zacházet velmi jemně. Než dorostou až do pasu, mohou mít až šest let a všechna traumata, která během té doby utrpí, se na nich podepíší.
2.    Vlasy je třeba často zastřihovat. Poškození konečku postupuje dále a nelze tomu nijak zabránit. Jestliže chcete svou vysněnou délku jen udržet, stříhejte každý měsíc asi centimetr, to je průměrný měsíční přírůstek. Pokud si vlasy pěstujete, zastřihujte jeden centimetr jednou za tři až čtyři měsíce. Je také možné stříhat si roztřepené konečky sám při dobrém světle ostrými nůžkami, pak je možné i oddálit pravidelné zastřihování.  Poškozené vlasy nerostou, navíc se lámou a jejich poškození se časem zvětší.
3.    Pokud nemáte někoho, komu byste skutečně věřili, najděte si kadeřnický salón, který se zabývá dlouhými vlasy, nebo alespoň zde mají dlouhovlasého specialistu. Pro běžná kadeřnictví totiž nejste zajímaví. Chodíte tam jen zřídka a "nesype" jim to tolik, jako byste měli vlasy krátké. Jestliže vás ten, za kým jste přišli kvůli zastřižení konečků, začne přesvědčovat o tom, že byste si měli nechat své dlouhé zdravé vlasy ustřihnout, běžte pryč, ať už jde o přítele, kadeřníka, či člena rodiny. Zdvořile se přitom usmívejte a nic nevysvětlujte, ignorujte jej. Rozhodně nejste příliš staří, hubení, malí, velcí, či šediví na to, abyste mohli mít dlouhé vlasy!
4.    Vyhýbejte se přístrojům. Žádné sušení, kulma, zvláště pak žehlení. Pokud už nutně musíte vlasy foukat či sušit, dělejte to minimálně. Pokud musíte používat kulmu, zkuste ji raději vyměnit za měkké natáčky. Jestliže ale trváte na používání natáček, kulmy,či  žehličky, denně, zapomeňte na dlouhé zdravé vlasy.
5.    Nepoužívejte těžkou chemii na vlasy. Rozhodně ne trvalou a žádný peroxid.
Používejte vždy barvy bez peroxidu, nebo hennu. Ani henna však není pro vás dobrá, máte- li suché vlasy. Ale pozor, barva s minimálním obsahem peroxidu je sice snesitelnější, ale budete-li ji používat znovu a znovu opakovaně, na kvalitě vašich vlasů se to podepíše. Trvalá či chemické rovnání působí destruktivně na vnitřní strukturu vašich vlasů,  vyhýbejte se jim.
6.    Pozor na chlór a slanou vodu. Jestliže jdete plavat jednou za čas, umyjte hned po koupání vlasy šamponem. A pokud jste navíc světlovlasí, pozor na zelený nádech, který by mohl chlór způsobit, volte podle toho speciální šampon. Chodíte-li plavat často, investujte do dobré koupací čepice a nezapomeňte na kondicionér. Vlasy chraňte i před sluncem - speciálními kondicionéry s ochranou proti slunečním paprskům, nebo kloboukem a šálou.
7.    Opatrně volte vlasovou bižuterii. Vyhýbejte se kovu, bude vám trhat vlasy při vyndávání. Pozor také na ostré okraje a spoje i u plastických hřebenů.
8.    Ani gumička, či spona by neměly být příliš těsné, žádné extrémně utažené drdoly. Opakované silné tahání vlasů obyčejně končí lysinami.
9.    Vyhněte se dietě. Pokud omezíte, či vyřadíte tuk z potravy, budou vaše vlasy (i tělo) trpět. Pokud chcete snížit kalorie, začněte užívat multivitamíny, abyste měli jistotu, že vaše tělo i vlasy dostanou to, co potřebují.
10.    Buďte velmi opatrní, když jsou vaše vlasy mokré. Netřete je ručníkem, jen je jemně stiskněte a setřete po celé délce. Můžete použít i turban.  Nikdy nečešte mokré vlasy. Pokud tak činíte, používejte hřeben se širokými hladkými zuby. Nejlepší je ale vyhnout se česání mokrých vlasů úplně.
11.    Opatrně vlasy upravujte. Pokud používáte kartáč, používejte přírodní s kančími štětinami. Při velmi hustých vlasech kančí štětiny neproniknou dovnitř, je dobré použít dřevěný hřeben. Hřeben by měl být vždy takový, který  má daleko posazené a hladké zuby. Česání začínejte vždy u konečků. Vlasy nikdy netupírujte, to brzy zničí i ty nejzdravější vlasy.
12.    Rozčešte vlasy před mytím. Odstraníte zacuchané a vypadlé vlasy, nebudou se potom uvolňovat při šamponování a ucpávat odpad.
13.    Dejte vlasům občas volno a nechte je pořádně zmastit. Ten den máte povolení být leniví, co víc byste si mohli přát… Užijte si tak třeba celý víkend v posteli. Popíjejte maté, jezte čokoládu, jahody. Vytvoří se vám na vlasech báječný přírodní maz a ten pak kančákem rozčešte po celé délce.
14.    Při mytí nevrstvěte nikdy vlasy na hlavě, zbytečně se uzlují. Naneste šampon ke  kořínkům, napěňte ho a jemně rozetřete až ke konečkům. K šamponu můžete přidat i trochu vody, nebo vlasy lehce a rychle vsunout pod sprchu, abyste měli jistotu, že se pěna dostala opravdu všude.
15.    Pokud myjete vlasy často, nebo máte velmi suché vlasy, můžete příležitostně šampon vyměnit za kondicionér a mýt jenom jím. Pokud vlasy nejsou příliš špinavé, ušetříte jejich zbytečné odmašťování rozpouštědly ze šamponů.
16.    Je dobré oplachovat vlasy ve studené vodě. Uděláte dobře pokožce a vlasy budou velmi lesklé. Můžete to udělat i ve sprše, prospěje to i vašemu tělu…
17.    Jestliže máte vlasy obzvláště hrubé, extrémně kudrnaté, nebo poškozené (a odmítáte je ustřihnout), používejte oplachový či bezoplachový kondicionér nebo oba dohromady.
18.    Seznamte se s různými vlasovými přípravky a vyberte si takový, který svým složením nejvíce prospívá vašemu typu vlasů. Chemické šampony by se neměly používat dlouhodobě, zvláště ty, které obsahují složky označené na obalu koncovkou -" cone". Jedná se o silikonový derivát, na něhož můžeme být citliví. Vybírejte raději šampony s přírodními přísadami, jsou k dostání v prodejnách zdravé výživy. Co vlasům škodí nejvíce, je výběr účesu podle "žhavého trendu". Často takový účes vyžaduje brutální zásahy a kosmetické přípravky, jimiž chcete dosáhnout být za každou cenu "in", aniž byste se ohlíželi  na svůj typ vlasů.
19.    Nejméně jednou za měsíc, pokud máte velmi suché či poškozené vlasy, jednou týdně, dopřejte vlasům teplý olejový zábal.
20.    Minimalizujte tření vlasů . Nespěte s rozpuštěními vlasy, dobrý je saténový povlak na polštář. Pokud už máte velmi dlouhé vlasy, pozor při denním provozu na to, abyste je nepřivřeli do okna auta, dveří, abyste je nepřisedli. Všechny tyto nehody vlasy poškozují. Chraňte je tím, že je v běžném provozu nosíte stažené, či v drdolu. Vyhýbejte se i tření o oděvy. Nevěřte, že existují zázračné kosmetické přípravky, které si s každým poškozením vědí rady, jediný skutečný způsob, jak spravit poškozený vlas je : ustřihnout ho.

Copy with:
 


Anketa

Pečuješ o sebe?

Ano
Ne
Někdy

Komentáře

1 Veronjoh | Web | 17. října 2010 v 21:28 | Reagovat

Zajímavej blog ;-)

2 rc-staj | 17. října 2010 v 21:32 | Reagovat

strašně mi rve oči ten okraj :D

3 Mikilanželo | 30. prosince 2010 v 20:54 | Reagovat

Přesně!

4 Edward | 26. května 2011 v 14:27 | Reagovat

Hele...neměla bys náhodou uvádět zdroj, odkud jsi čerpala??

5 | 26. června 2011 v 15:44 | Reagovat

Haha..trochu chyba při kopírovaní,ne?Máš tam jeden odstavec 2x.. :-?

6 bezva-vlci | 16. července 2011 v 0:23 | Reagovat

jeto kravina totalni pí----na nesmysli odkud sto okopčila asi ne od dobrého zdroje co je to poznat O_O starašlivá kravina :-?

7 Caroline Pizamo | E-mail | Web | 7. září 2011 v 15:06 | Reagovat

Není to kravina, je to dost užitečný a všechno je pravda :-D

8 Ellie | 10. října 2011 v 22:49 | Reagovat

Zní to zajímavě... Zkoušel to už někdo? Abych věděla, jestli to funguje...

9 canie | Web | 11. října 2011 v 15:52 | Reagovat

Jo fakt dobrý rady díky :)

10 sara | 12. listopadu 2011 v 13:19 | Reagovat

hrůza zkopírovaný z jinýhho webu loooser!! O_O  ;-)  ;-)  ;-)  ;-)  :-x  :-x  :-x  :-|  :-!  :-!  :-!

11 saša | 18. listopadu 2011 v 20:36 | Reagovat

Jojo, je to zkopčený z dlohevlasy.cz tfujtajbl!

12 Michaela | 30. listopadu 2011 v 11:11 | Reagovat

A co je na tom, že to okopírovala od jinud? Když chce někdo dát rady na své stránky, to neznamená, že musí přečíst 50 encyklopedií a napsat to sám..od toho je internet, aby se na něm hledaly informace, kopírovaly, tiskly a dál šířily..já jsem ráda, že jsem si to mohla přečíst a je mi úplně ukradené odkuď to je ;-) mimochodem o většině těch věcí jsem už věděla předtím, ale nehledě na to jak moc bych chtěla ještě delší vlasy, nemám na to trpělivost :-)

13 anonym | 1. prosince 2011 v 19:16 | Reagovat

Opravdu nechápu proč by to měla být kravina? Všechny ty body jsou pravdivé a užitečné. Asi nemáš co na práci když pomlouváš cizí blog...[6]:

14 hahaaa | 8. prosince 2011 v 19:50 | Reagovat

lidi zamyslete se  je to uplne kravina , nikdo nemá geneticky určenou délku vlasů  a to že  vlasy nerostou když jsou zničené není pravda rostou z  hlavy ne od konečku čili akorat se lamou tak se zdá že nerostou .... ANI TO NEČTĚTE ! O_O

15 Edward | 2. ledna 2012 v 22:43 | Reagovat

No já jenom, jestli ti něco říká autorský zákon.

17 Nikk | 26. února 2012 v 14:54 | Reagovat

skvely clanek! :) nekdy je dobre kopirovat ;D ! hodne mi to pomohlo a myslim ze na tamte strance bych to nenasla :)

18 LAURA | E-mail | 7. března 2012 v 8:28 | Reagovat

chcimit prosim velky vlasi a veb nevím :-)  :-(

19 Xénie | 10. března 2012 v 20:15 | Reagovat

Fakt dobrej blog :-D  :-)  :-)  8-)

20 lenka | 14. dubna 2012 v 22:21 | Reagovat

je to suprová stránka... přečetla jsem si ji a držím se toho -> vlasy mám krásné, zdravé a už i celkem dlouhé! :-)

21 Carol | 7. května 2012 v 13:22 | Reagovat

Super. Děkuji moc budu to dodržovat a snad to vyjde ;-)

22 JANELLE31Doyle | E-mail | Web | 28. května 2012 v 19:54 | Reagovat

Various people all over the world take the <a href="http://goodfinance-blog.com">loan</a> from different banks, because that is simple and comfortable.

23 Verča | 23. září 2012 v 16:53 | Reagovat

No můj názor je takový za 1.je to zkopčený,chudák člověk který to musel vymýšlet a popisovat,by se měl za tohle hájit..;) A taky,já už tuhle blbost zkouším 1celej rok..;) a růst vlasů nejde nijak ovlivnit..;)Přírodě neporučíte..;) A za 2.nechte všeho,kulmování žehlení apod. Ničí vlasy..;) Já je nechala být na celej rok,nestříhala jsem se nic a z 80cm,dlouhých vlasů už mám 150cm dlouhé vlasy..;) Jde to trošku pomalu..;) Ale,je to pěkné..:)

24 Elis | 28. září 2012 v 15:32 | Reagovat

Je to zkopírované z dlouhevlasy.cz Zrovna dnes odpoledne jsem to tam četla... Ale kopírování není žádný hřích... Spoustě lidí to třeba nějak pomůže a nemusejí to pracně hledat někde jinde... Jen dej příště třeba odkaz nebo tak...

[23]: 70 cm za rok! Tomu říkáš pomalu?! Vždyť je to super výsledek!!!

25 Terka | E-mail | 24. října 2012 v 19:51 | Reagovat

no mně to teda nepomohlo zkoušela jsemvše :-(

26 elle | 18. listopadu 2012 v 14:45 | Reagovat

Je to dobrý blog ale..... :-x

27 Kotaka | Web | 21. listopadu 2012 v 16:58 | Reagovat

Pěkný blog, možná by jsi měla uvést odkud jsi kopčila, ale jinak pěkné. Řídím se tím už měsíc a opravdu povyrostli o víc než 1 cm! Tipla bych, že tam 1,8 nebo 2cm. =) Mnohokrát děkuji. Můžeš juknout i na můj blog. Teprave začínám, ale snad to není tak hrozné. ;)

28 ditt | 25. listopadu 2012 v 16:51 | Reagovat
29 kimoneillova | Web | 23. prosince 2012 v 11:48 | Reagovat

superrrr!!!! :-D

30 | 11. ledna 2013 v 20:33 | Reagovat

[2]:jo! mě taky!! :-D

31 XD | 11. ledna 2013 v 20:35 | Reagovat
32 Madlenka | 13. ledna 2013 v 18:51 | Reagovat

Ahoj jmenuju jse madlenka mam kratkou ofinu a vypadam sni hrozne tak sem si precetla tendle blog delala jsem 6 roku veci co jste tam napsali a mam tet dlouhe vlasi az po nohy tak vam dekuju :-)  :-(  ;-)  :-D  8-O  8-)  :-?  :-P  [:tired:]  :D

33 Madlenka | E-mail | 13. ledna 2013 v 18:56 | Reagovat

Tak jo udelej si svuj blog a uvidime jak ho napis urcite f tom budes 0(nula)a kdybis ho mela do opravdy tak uvidis jaky bi sem ti tam dala komentar a prestan psat takove veci kaco :-P  :-D

34 Moniika | E-mail | 27. ledna 2013 v 23:42 | Reagovat

Ahoooj. Moooc zajímavý! Jak dlouho asi trvá aby ti s timto postupen narostlo např. 30 cm vlasů? Nebo nejak tak priblizne. A jeste otazka: OPRAVDU to funguje? Jo a je jedno jestli to okopčila nebo ne. Hele tak si to najdi jinde jestli ti to tady vadi :-D prosim odpovezte mi na e-mail. Díky moc :-)

35 andy | E-mail | 30. ledna 2013 v 14:11 | Reagovat

to je strašně dlouhííí proč to nesepišete kradší 8-O  8-O

36 Maiky | 17. února 2013 v 14:47 | Reagovat

Na takovouhle radu nemám náladu,to mě napadlo taky že si je můžu nechat vyrůst :-)  :-(  ;-)  :-D  8-O  8-)  :-?  :-x  :-P  :-|  :-!  ???  :D  [:tired:]  O_O

37 kikivelkápunčocha | 10. dubna 2013 v 16:12 | Reagovat

nevím proč všichni nadávate . I chyba se  může stát .. a nahodou tento blog je dobrej dik.. :-) :-D :-P :D

38 kikivelkapuncocha | 10. dubna 2013 v 16:16 | Reagovat

hrabe,[37]:

39 Cllie | 24. dubna 2013 v 22:24 | Reagovat

:-)  Palec hore (y)

40 huáháuh | E-mail | 25. května 2013 v 15:34 | Reagovat

pičovina :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-|  :-|  :-x  :-x  8-)  8-O  :-D  :D

41 drtgfzh | E-mail | 25. května 2013 v 15:34 | Reagovat

[39]: zhuh

42 pes | 8. srpna 2013 v 11:52 | Reagovat

:-!  :-|  :-P  :-?  :-D  :-(  :-P  ???  ???  :D  [:tired:]  [:tired:]  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  [:tired:]  :D  :-?  8-O  8-O

43 spinam | Web | 21. srpna 2013 v 15:19 | Reagovat

Ahoj, sama mám dlouhé vlasy a kdybych měla tohle všechno dodržovat, nevylezla bych ani před barák...Díky za rady. :) - myslím to v dobrém. Jinak to, že je to okopčený je sice pravda a hnus, ale dřív jsem taky kopírovala - nebudu tedy kritizovat, jen poradím, aby ses tomu vyvarovala, kopíruj co nejméně a zaměř se na něco o čem něco víš....jinak fajn blog ;)

44 kiki | E-mail | 24. srpna 2013 v 16:32 | Reagovat

boze to je blbost...proc nepouzivat fen atd..? me rostou uplne v pohode a

45 Esi | 8. září 2013 v 18:21 | Reagovat

Jo!! přesně!! Musím souhlasit! :-)

46 LOLI | 8. září 2013 v 18:22 | Reagovat

Pozdě! ;-)  :-D

47 . . . . . . | E-mail | 3. října 2013 v 15:41 | Reagovat

Hrozne moc chci mít dlouhé vlasy a doufám že tohle pomůže ! :/

48 Iveta | 7. října 2013 v 13:53 | Reagovat

super rada díky moc :-D  :-)  :D  :-P  8-)  8-)

49 Tereza | E-mail | 28. listopadu 2013 v 13:52 | Reagovat

:-! Nemám vůbec dlouhé vlasy a to chci změnit

50 Sarah | 7. ledna 2014 v 17:43 | Reagovat

Je to okopírované četla jsem na jedné stránce a tam bylo totéž jenže nemyslím si že by zrovna oni kopírovali odtud. A je dobré když o tom něco víš protože pak když ti někdo dá otázku je trapné hned to googlit. Takže rada ode mne už nekopíruj! ;)

51 lucka | E-mail | 7. února 2014 v 12:36 | Reagovat

Na dlouhe vlasy jsou dobré vitamíny donna hair:-)

52 ja | 2. března 2014 v 17:16 | Reagovat

Často si stříhej vlasy aby byly dlouhý.....no ty pičo to je asi jako s tím že dvě sestry a pentagon nebo co americkou píčavinu,zbořili teroristi -_-

53 ludmila | E-mail | Web | 12. března 2014 v 10:15 | Reagovat

Líbí se mi dlouhé řasy. Chodím si je doplňovat do Prahy, technika Diamond Lashes a doplnění řas Praha za mě tedy mohu doporučit.

54 jana | E-mail | 17. března 2014 v 14:42 | Reagovat

na vlasy je také dobré uživat vitamíny, vyzkoušela jsem uz snad všechno od zinku na vlasy a nehty po nejmenované znacky vitamínu, jediné co mi zabralo je RENEVAL NEO. Vlasy se mi prestaly lámat a jsou zdravější

55 anonym | 31. března 2014 v 19:59 | Reagovat

ten okraj mi uplně žere oči :D
ale vyskoušim ;-)

56 Kamca | E-mail | 6. dubna 2014 v 16:09 | Reagovat

Stránka http://www.xjidelnicek.cz mi opravdu pomohla jak správně jíst. Koukněte a neprohloupíte. :-(

57 Markéta | 10. dubna 2014 v 14:15 | Reagovat

Dlouhé vlasy jsem si vždycky přála, ale nikdy jsem jen měla protože se moc lámaly. Před půl rokem mi dokonce začaly šíleně padat a tak jsem začala hledat něco, co by to padání omezilo. Nakonec jsem narazila na Clinical Cair Hair, který né jenže zastavil vypadávání, ale také vlasy zesílil takže už je mám do půlky zad. Do té doby má maximální délka byla po lopatky :)

58 janina | E-mail | 13. května 2014 v 14:47 | Reagovat

na špatné vlasy dobrá výživa a ja doporučuji donnu hair, která vlasy vyžíví tak,ze zacnou i růst, bez lamani...me nikdy vlasy nerostly dele nez po ramena a ted konecne jo. doporucuji

59 Martina | E-mail | 26. května 2014 v 11:55 | Reagovat

Vlasy mam hezke diky renevalu neo, obsahuje látky a vitamíny,které vlasy vyziví od korinku az na konečky a ty pekne zacelí,takze zadné stříhání.

60 sabča | E-mail | 26. května 2014 v 11:57 | Reagovat

Reneval také objednávám ted uz podruhé s pulrocní pauzou. moc mi pomohl. vlasy jsou pevné a zdravé

61 Tereza | E-mail | 17. června 2014 v 8:40 | Reagovat

Doporucuji Reneval Neo, který mi na vlasy moc pomohl.

62 Monča | E-mail | 30. června 2014 v 14:42 | Reagovat

Prosím pomoste mi!
Mám skoro mikádo no trochu delší,ale až jsme odešli z kadeřnictví tak jsem si teprve uvědomila,že mít dlouhé vlasy je super!Měla jsem je dlouhé skoro po pas...ale to jsem si uvědomila až jsme odešli od kadeřnice  :-(  kdybyste mi tu napsali co mám dělat byla bych moc ráda,ale kdyby jste mi tu nenapsali  O_O
asi bych se zbláznila

63 Jana | E-mail | Web | 26. března 2015 v 9:37 | Reagovat

Maska na vlasy, třeba vlasy rychleji porostou. Já mám dobré zkušenosti s http://www.bioaromakosmetika.cz/Prirodni-kosmetika/vlasova-regenerace/maska-s-avokadovym-olejem-a-bambuckym-maslem

64 Karfigolka | E-mail | Web | 15. července 2015 v 11:10 | Reagovat

Krása vlasů spočívá i v jejich přirozené podpoře. Já si na ně dávám vlasovou kosmetiku Illuminant http://prodejvlasu.cz/

65 Míša | E-mail | Web | 17. září 2015 v 15:48 | Reagovat

Také je dobré používat doplňky do vlasů, se kterými budou držet tvar, já mám nejraději hlavně čelenky a květy

66 Anetka | E-mail | Web | 10. října 2016 v 12:15 | Reagovat

Mít dlouhé vlasy znamená i správně o ně pečovat :-) Já používám přírodní šampon s diktamem, růžovou vodou a olejem - nej skladba, co jsem kdy měla https://www.bioaromakosmetika.cz/prirodni-kosmetika/vlasy/prirodni-sampon-na-vlasy-vsechny-typy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Copyright © 2010 girlsworldonly.blog.cz